Breaking Bad 1.Sezon Tüm Bölümler

Breaking Bad 1.Sezon Tüm Bölümler
PUAN : 9.0
Breaking Bad 1.Sezon Tüm Bölümler 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 9.0
Altyazı
720P
  • Süre: 50 Dk.
  • Vizyon Tarihi: 2008
  • Ülke: ABD

 1107İZLENME

 0FAVORİ

Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. “Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim.” şeklinde düşünen Walter White'ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

İlk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan dizi beş sezon devam etmiş son bölümü 29 Eylül 2013 yayınlanmıştır. Breaking Bad güney aksanı kullanılan kişilerce dile getirilen bir deyimdir ve cehenneme düşmek anlamına gelir.

Walter'ın ailesi, eşi Skyler (Anna Gunn) ve çocukların, Walter Jr. Flynn (RJ Mitte) ve Holly (Elanor Anne Wenrich)'den oluşur. Dizide Skyler'ın kızkardeşi Marie Schrader (Betsy Brandt), ve kocası Uyuştucu ile Mücadele İdaresi (DEA) ajanı Hank (Dean Norris)'de, vardır. Walter'ın avukatı Saul Goodman (Bob Odenkirk), Uyuşturucu kartelinin lideri Gustavo Fring (Giancarlo Esposito),final sezonunda tanıtılan Todd Alquist (Jesse Plemons) ve Lidya Rodarte-Quayle (Laura Fraser) dizide yer alan önemli karakterler arasındadır.

Breaking Bad tüm zamanların en başarılı televizyon dizilerinden bir tanesi olarak kabul görür. Dizinin final bölümü ABD televizyonlarında kablolu yayınlarda en fazla seyredilenler arasına girmiştir. Yapım 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır. Başrol oyuncusu Bryan Cranston Emmy ödüllerinde dört kez drama dalında en iyi aktör ödülüne layık görülmüştür. 2013 yılında Breaking Bad tüm zamanların en yüksek reyting alan dizisi olma unvanı ile Guinness Dünya Rekorları kitabına girmiştir.

Mythbusters ( Efsane Avcıları) Özel BölümüMythbusters ( Efsane Avcıları ) adlı televizyon programının 12 Ağustos 2013 tarihinde yayınlanan özel bölümünde Breaking Bad'in 1. sezon 2. bölümdeki banyo küvetinin düşüş sahnesi ile 1. sezon 6. bölümdeki Walter' ın Tuco Salamanca 'nın yerinde 50g cıva fülminat ile gümüş fülminat karışımını yere attığında oluşan patlama etkisi incelenmiştir. Fakat ikisinin de sadece bir görsel efekt olduğu belli olmuştur. Asit küveti delememiş , binayı patlatmak içinse 250g cıva fülminat ile gümüş fülminat karışımı gerekli olduğu anlaşılmıştır.

Dizi hakkında notlar:* Dizinin jeneriğinde gözüken C10 H15 N formülü, metamfetaminin formülüdür. 149.24 de molekül ağırlığıdır.
Junior’ın açmış olduğu Save Walter White sitesi gerçekten de vardır.

* RJ Mitte, tıpkı dizide oynadığı karakter gibi kısmi felç geçirmiş. Sebebi doğum sırasında oksijensiz kalmak.

* Dizideki meth aslında akide şekeriydi.

* Aaron Paul hayatı boyunca hiç oyunculuk dersi almamış.

* 2.sezonda tanıştığımız Gustavo Fring'in işlettiği “Los Pollos Hermanos” adındaki tavuk lokantası gerçekte başka bir isimle vardır.

 Orjinal Adı:

Breaking Bad 1.Sezon Tüm Bölümler

 Tür: Breaking Bad
Detay
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
  BENZER FİLMLER